Oddělení Úvodní stránka       O léčebně      Vzdělávání     Volná místa     Aktuality     Archiv     Kontakty    Spolupracujeme s ...

Činnost patří k základním sociálním potřebám snad každého člověka. Bez rozdílu zdravotního postižení a věku. Vždyť i staří lidé v různých pečovatelských domech mají své kroužky pletení, háčkování, montují hračky, vyrábí krabičky.

Cílem pracovní terapie je celkové zlepšení kvality života člověka s postižením. Většinou jde o prevenci nebo odstranění některých poruch (porucha chování, neklid, apatie), o zlepšení zdravotního stavu a především o psychickou pohodu.

Cílem pracovní rehabilitace je pěstovat některé pracovní dovednosti a návyky, naučit klienta některé jednoduché pracovní úkony, vedoucí ke konkrétnímu výsledku. Cílem je, aby klient měl radost ze smysluplné činnosti, aby se něco naučil, aby viděl konkrétní výsledek své práce. V programu pracovní rehabilitace nejde o výdělečnou činnost. Kromě specializovaných činností mají zde své pevné místo docela i běžné práce, jako je loupání brambor, úklid, přišití knoflíčku.

V PN Kosmonosy jsou vytvořeny dobré podmínky pro tento typ terapie. Jsou zde vybavené dílny na ruční práce a pro práci se dřevem. Pacienti léčebny při této terapii vyrábí množství zdařilých výrobků, které jsou ke shlédnutí a případně i zakoupení při pravidelných výstavách.