Oddělení
 O nemocnici Pro veřejnost Pro odborníky Oddělení Kontakty Aktuality

oddělení S7

PrimářMUDr. Pavel Krákora 326 715 911 pavel.krakora@pnkosmonosy.cz
Vyšetřovna  326 715 910 oddelenis7@pnkosmonosy.czOddělení s kapacitou 38 lůžek se specializuje na střednědobou léčbu závislostí na alkoholu, lécích a chorobného hráčství u mužů i žen od 18 let. Podmínkou nástupu na léčbu je střízlivost bez silných abstinenčních příznaků. V případě předpokladu komplikovaného průběhu odvykacího stavu doporučujeme nejprve využít služeb oddělení Detox K20 v PN Kosmonosy – příslušný termín nástupu je lze domluvit i cestou oddělení S7. Oddělení funguje na principech terapeutické komunity s nutností dodržovat určitý léčebný řád. Léčebný tým je tvořen lékaři, psychologem, adiktologem, zdravotně-sociální pracovnicí a všeobecnými sestrami. Pacienti se účastní skupinové psychoterapie s možností individuálních rozhovorů s terapeuty.

K léčbě patří i nabídka pracovní terapie, hiporehabilitace, relaxace, kognitivního tréninku a edukační přednášky k získání lepšího náhledu na poruchu a její souvislosti.
Minimální doba léčby je 4 měsíce a dle zdravotního stavu pacienta může být upravena. Po domluvě nabízíme i možnost krátkodobého stabilizačního pobytu na zvládnutí relapsu.
Pacienti jsou ubytováni v pokojích spíše hotelového typu. Mají k dispozici terapeutickou i společenskou místnost, jídelnu, posilovnu a kuřárnu. V areálu je k dispozici několik hřišť a bohatě vybavená knihovna s počítačem. Pacientům je k dispozici i zdravotně-sociální pracovnice. Pro ty, kteří úspěšně dokončili léčbu, jsou k dispozici doléčovací programy ve formě týdenních posilovacích pobytů a každý měsíc klub abstinujících pacientů.

Podmínky pro přijetí do léčby:
Muž nebo žena ve věku nad 18 let, závislost jako hlavní diagnóza, psychický a fyzický stav umožňující zapojení do aktivit režimové léčby, přiměřená vstupní motivace k léčbě.
Zájemci o léčbu mohou volat na vyšetřovnu - telefonní číslo 326 715 910 pondělí - čtvrtek v čase 14:00 - 15:00. Objednat do léčby se musí pacient sám.
Pro informace o léčbě pište na email:oddelenis7@pnkosmonosy.cz


S sebou do léčby si připravte:

  • občanský průkaz, průkaz zdravotní pojišťovny, doklad o pracovní neschopnost (pokud máte již vystavenou, jinak vystavíme zde na oddělení)
  • lékařské doporučení k léčbě od psychiatra nebo adiktologa
  • seznam léků (které užíváte), brýle či další kompenzační pomůcky
  • hygienické potřeby včetně prášku na praní
  • domácí oblečení a obuv, sportovní oblečení a obuv, oblečení do zahrady
  • cca 300 Kč na měsíc na případné organizované sportovní a kulturní aktivity mimo nemocnici
  • případné prohlášení o hlášení na Úřadu práce, pokud je potřebné (během hospitalizace není taková registrace proveditelná)
PN Kosmonosy, Lípy 15, 293 06 Kosmonosy, 326 715 711, yabmrnn, sekretariat@pnkosmonosy.cz, podatelna@pnkosmonosy.cz
Nahoru