O nemocnici  Oddělení      Pro odborníky     Volná místa     Aktuality     Archiv     Kontakty     Spolupracujeme s ...

Dobrovolnictví v Psychiatrické nemocnici Kosmonosy

Psychiatrická nemocnice Kosmonosy ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem Magistrátu města Mladá Boleslav realizuje dobrovolnický program od počátku roku 2017.

Více o dobrovolnictví a o tom, jak se stát dobrovolníkem, naleznete na tomto odkazu:
http://www.mb-net.cz/dobrovolnici/d-26264

Aktuálně dochází pravidelně na různá oddělení dvě dobrovolnice. Přehled aktivit i oddělení naleznete v tabulce níže:

 Oddělení
 Dobrovolník
 Aktivita
 Termín
 S10  Hana Měkotová  Canisterapie  Jednou za 14 dní
 B3  Milada Trnková  Canisterapie  Dle předchozí domluvy

Kromě pravidelných programů máme i jednorázové akce. Několikrát v roce se koná koncert dobrovolníka pana Oldřicha Brejši na kulturním sále budovy S, který zpívá a hraje na klávesy. V rámci dobrovolnictví též v roce 2018 uspořádala koncert kapela TriJo z Hradce Králové.

Dobrovolníci chodí po areálu PNK označeni jmenovkou se zeleným pruhem, jménem a heslem „Dobrovolník“. Podmínky realizace dobrovolnictví v PNK najdete v odborném standardu č. 34.

Stále hledáme nové dobrovolníky, ať už na individuální návštěvy či skupinové programy, vítáme i vlastní iniciativu a nápady. Více informací najdete zde na letáku „Hledáme dobrovolníky“. Podmínkou je dosažení věku 18 let, zájem o dobrovolnickou činnost a absolvování školení pro dobrovolníky pořádané Dobrovolnickým centrem Magistrátu M.B. Během schůzky s kontaktní osobou pro dobrovolnictví v PNK domluvíme konkrétní možnosti a náplň dobrovolnické činnosti (v návaznosti na požadavky a možnosti jednotlivých oddělení). Šiřte, prosím, tuto informaci ve svém okolí.


Mgr. Vladimíra Prokopová, kontaktní osoba pro dobrovolnictví v PN Kosmonosy

Kontaktní osoba: Mgr. Vladimíra Prokopová z odd. K20
e-mail: v.prokopova@pnkosmonosy.cz