Archiv O nemocnici    Oddělení     Pro odborníky    Volná místa    Aktuality    Kontakty   Spolupracujeme s ...

Den otevřených dveří na oddělení K20

Vážení a milí účastníci Dne otevřených dveří na oddělení K20 v PN Kosmonosy,

děkujeme Vám za Vaši účast. Letos se akce zúčastnilo více jako 300 účastníků. Doufáme, že jste si akci užili a dozvěděli se něco nového.
Budeme se na Vás těšit v r. 2018, kdy budeme slavit 10.výročí založení oddělení K20.

Za tým oddělení K20 prim. MUDr. Veronika Kotková
Divadelní představení

Dne 7.6.2017 nás v naší nemocnici navštívilo „Nezávislé divadlo“. Představilo nám hru „Nezbedná pohádka o Koblížkovi“. Pohádka měla, nejen u pacientů, úspěch a budeme se těšit na další setkání.Koncert hudební skupiny

8.6.2017 vystoupila, v parku v altánu, již podruhé hudební skupina „Mezináma“ Počasí nám přálo, proto nic nebránilo užít si koncert pod širým nebem hodinový koncert. Budeme rádi, když nás hudební skupina znovu navštíví.Sympozium HLAVOLAM VIII

Dne 6.10.2016 se v Psychiatrické nemocnici Kosmonosy konal osmý ročník mezioborového sympozia Hlavolam VIII.
Letos jsme celé sympozium, včetně posterové sekce, věnovali procesu úzdravy. Společně s přednášejícími jsme měli možnost se zamyslet nad tím, co je v tomto celoživotním procesu důležité. Přivítali jsme odborníky i laiky. Poděkování patří celému týmu přednášejících – MUDr. Michaele Petiškové, paní Heleně Skalické, Mgr. Pavlu Novotnému, Mgr. Martinu Fojtíčkovi, PhDr. Václavě Probstové, Mgr. Pavlu Říčanovi, Bc. Michalu Kašparovi, MUDr. Janu Stuchlíkovi, panu Jiřímu Šteflovi, MUDr. Zuzaně Foitové, Mgr. Aleně Fialové a Mgr. Elišce Ondráškové.

Navázali jsme podruhé na setkání s autory odborných textů v posterové sekci.

Také letos měli posluchači odborného programu možnost nahlédnout na různá oddělení psychiatrické nemocnice a porovnat změny v prostředí, které se během roku podařilo zaměstnancům nemocnice spolu s pacienty uskutečnit. Ukázky prací pacientů byly pro přítomné připraveny u prodejních stánků. Nejeden z účastníků si domů odnesl originální výrobek.

Těšíme se nashledanou v roce 2017.
Prim. MUDr. Veronika Kotková
Odborný garant sympozia
Za finanční podporu děkujeme sponzorům sympozia:
Hlavní sponzor: Eli Lilly ČR S.r.o.
Mylan Pharmaceuticals s.r.o.
VIPHARM Slovakia s.r.o., organizační složka CZ
Sponzoři: Angelini Pharma Česká republika s.r.o.
DESITIN PHARMA spol. s r.o.
Indivior Česko s.r.o.
KRKA ČR s.r.o.
Lundbeck Česká republika s.r.o.
MEDA Pharma s.r.o.
Pfizer spol. s r.o.
Zaklady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A., organizační složka
PRO.MED.CS Praha a.s.
SERVIER s.r.o. Florentinum
Schwabe Czech Republic s.r.o.
STADA PHARMA CZ s.r.o.Dny pro duševní zdraví 2016

Už po páté se v PN Kosmonosy konala akce „Dny pro duševní zdraví“.
Na všechny, kteří měli zájem, čekala ve dnech 6.9.-7.9. různorodá nabídka aktivit. Dveře pro veřejnost otevřela některá oddělení nemocnice i Kavárna Fokus, kde probíhá pracovně rehabilitační program.
Potkávali jsme se společně v areálu nemocnice ...... celý článek .


Organizátoři akce prim.MUDr. Veronika Kotková a MgA. Michal segert
Koncert hudební skupiny

Dne 20.7.2016 se uskutečnil koncert amatérské skupiny MeziNáma.

Pacienti, personál i návštěvníci se mohli potěšit vystoupením kapely MeziNáma. Koncert probíhal v altánu areálu nemocnice.

V říjnu 2016 úspěšný koncert zopakujeme.

Eva BartoníčkováVýlet do Jizerských hor

Léčba závislostí také zahrnuje oblíbené celodenní turistické výlety. Ve středu 20. července 2016 vyrazili pacienti a terapeutický tým oddělení S 7 do Jizerských hor. Jedna skupina zvládla okruh čítající 17 km a skupina druhá 26 km.

Mgr. Gabriela Javornická
psycholog oddělení závislostí S7


Festival na kopečku

Dne 30.8.2015 se v Psychiatrické nemocnici Kosmonosy konal již 12.ročník Festivalu na kopečku. Věříme, že všichni, kteří jste nás navštívili, jste u nás strávili příjemné odpoledne a na příštím festivalu opět nashledanou.Kytarový koncert

Dne 18.3.2014 v 9,30 hodin proběhl v Psychiatrické nemocnici Kosmonosy kytarový koncert. V přeplněném sále nám zahrál Michal Šnajdr a přidal informace o skladbách. Zazněly skladby autorské, skladby od Adama Rafferty, Tommyho Emmanuela a nechyběla ani klasická kytarová hudba od Johanna Sebastiana Bacha. Nám všem se líbila i ukrajinská lidová skladba, kterou jsme všichni poznali.

Děkujeme za nádherné dopoledne plné hudby.
Lidya z K20

Děkujeme společnosti ČEZ, a.s. za možnost zúčastnit se velikonočních dílen, pořádaných společností ČEZ, a.s. a Nadace ČEZ.

Získanou částku použijeme na provoz terapeutických dílen.


                        Ing. Dana Kolářová, MBA
                              ředitelka PL

Divadlo HEČ

Ve středu 18.12.2013 do Psychiatrické nemocnice Kosmonosy přijeli herci a oživili program všem nemocným.

Oddělení K20 vyměnilo ten den turistiku za kulturu. V čase předvánočním to byla změna milá a vítaná. Zhlédli jsme vtipnou a veselou hru se zpěvy „Jak ve mlejně na Klenici k štěstí přišli“. Tuto hru si pro nás připravilo seniorské divadlo HEČ. Nutno podotknout, že tahle partička seniorů zaslouží náš obdiv. Studují náročné texty, zkoušejí, šijí kostýmy a hrají nezištně za potlesk a smích obecenstva. Představení se nám moc líbilo. Mnohé zaujal vodník Brekáč a udatný myslivec, někdo obdivoval krásné kostýmy a veselé písničky. Ale nakonec jsme se všichni shodli, že smekáme pověstný klobouk plný obdivu před herci, kteří se rozhodli nestárnout a dělat druhým radost.

Takže shrnuto a podtrženo – byli jsme v divadle. HEČ!
Petra z K20


Sympozium HLAVOLAM

Dne 3.10.2013 se v Psychiatrické nemocnici Kosmonosy konal pátý ročník mezioborového sympozia Hlavolam V. Přivítali jsme odborníky věnující se psychickému a fyzickému zdraví. Mohli jsme se zamyslet nad svým životním stylem a cestou k dosažení duševní i tělesné pohody nás samotných a hlavně našich pacientů. Poděkování za účast patří našim hostům - MUDr. Masopustovi, doc. MUDr. Bankovské Motlové, PhDr. Stackeové, PhDr. Krchovi a MUDr. Suchomelovi.

Také letos měli posluchači odborného programu možnost nahlédnout na různá oddělení psychiatrické nemocnice a porovnat změny v prostředí, které se během roku podařilo zaměstnancům nemocnice spolu s pacienty uskutečnit. Ukázky prací pacientů byly pro přítomné připraveny u prodejních stánků. Nejeden z účastníků si domů odnesl originální výrobek.

    Těšíme se nashledanou v roce 2014.
Prim. MUDr. Veronika Kotková
Odborný garant sympozia

Za finanční podporu děkujeme sponzorům sympozia:
Hlavní sponzor: Apotex
PRO.MED.CS Praha a.s.
Servier
Sponzoři: Janssen, Lundbeck, Meda Pharma, Medicom International, Mylan, Orion Pharma s.r.o., Pfizer, Reckitt Benckiser, Teva Pharmaceuticals ČR, Vipharm Slovakia s.r.o.


Cirkus Paciento po třech letech opět v Sadské!

       Ve dnech 9. až 12. 9. 2013 jsme měli opět tu čest přivítat na oddělení v Sadské Cirkus Paciento. Stejně jako před třemi lety bylo setkání s terapeuty pod vedením Mgr. Fojtíčka velmi příjemné.
       V pondělí šlo spíše o představení se na obou odděleních, taková „ochutnávka“ toho, co bude v dalších dnech možné. Na oddělení chronických pacientů byl zájem spíše vlažný a proto jsme s napětím očekávali, jak to nakonec dopadne...
       V dalších dnech již pokračoval program celý den. Počasí se trochu umoudřilo, takže nácviky mohly probíhat na zahradě. Stejně jako před třemi lety, dokázali terapeuti strhnout většinu pacientů. Tedy i ty, kteří se na počátku příliš nezapojovali.
       Samotné představení - tedy výsledek společné práce - proběhlo ve čtvrtek od 13. 30. Představení bylo určeno pro širokou veřejnost - přes nepříznivou předpověď počasí se na představení přišla podívat skoro stovka diváků. Počasí nás trochu napínalo, ale z celého dne nakonec nepršelo přesně ty dvě hodiny nutné pro úspěšný průběh dne!
       A o tom, že den opravdu proběhl úspěšně, svědčí nejen velký zájem ze strany příbuzných, známých, bývalých pacientů i zaměstnanců, ale především kladné odezvy od našich pacientů ( za všechny snad jen několikaminutová chvála od pacientky R.B. - zcela koherentní a smysluplná - což není u ní docela běžné...).
       Závěrem bych chtěla poděkovat terapeutům za návštěvu a zprostředkování hezkého zážitku, všem pacientům za nasazení a všemu personálu, který se na přípravě dne podílel a všichni se budeme těšit za tři roky na shledanou!


MUDr. Jana Hofschnaidrová
Dny duševního zdraví

V pořadí podruhé jste měli možnost navštívit Psychiatrickou nemocnici Kosmonosy v rámci akce „Dny pro duševní zdraví“.
Na všechny, kteří měli zájem, čekala ve dnech 3.-5.9. různorodá nabídka aktivit.
Dveře pro veřejnost otevřela některá oddělení léčebny (sexuologie, závislosti, příjmové oddělení mladších i starších žen, terapeutické oddělení, detox) i Kavárna Fokus, kde probíhá pracovně rehabilitační program.
Potkávali jsme se společně na přednáškách i na workshopu o závislostech. Nahlédli jste do terapeutických dílen, kde jste si mohli sami vyzkoušet vaši zručnost. V ateliéru pod vedením MgA. Segerta proběhlo odpoledne věnované prohlídce prací vzniklých během posledního roku a volné tvorbě. S dalšími vystavenými pracemi jste se mohli setkat i v dalších prostorech nemocnice. Někteří z vás si vyzkoušeli jízdu na koni a mohli si tak osahat terapeutické prvky hiporehabilitace. Do programu se zapojili i hosté z mladoboleslavského, nymburského a libereckého regionu. Nádhernou podívanou pro starší, mladší i ty nejmladší byly ukázky psích sportů. A někteří si jistě vzpomenou i na policejního psa Cashe s libereckými policisty a jejich „zasahování“ při vyhledávání pachatele. Koncerty skupin Artes a EX 05 rozproudily krev v tělech nejednoho z přítomných.

Věříme, že se vám u nás líbilo, a že byl čas u nás strávený, obohacující o novou zkušenost.

Těšíme se v příštím roce nashledanou

  Organizátoři: prim. MUDr. Kotková  
    MgA. Michal Segert Vánoční setkání v hipocentru ...

  Hipocentrum PN Kosmonosy dne 5.12.2012 pořádalo již tradiční vánoční setkání určené pacientům psychiatrické léčebny, personálu a hostům Hipocentra.
Při letošním setkání, opět v prostorném zázemí kryté jízdárny, se v příjemné předvánoční atmosféře sešlo velké množství příznivců našeho Hipocentra.
Již tradičně vánoční atmosféru krásně dotvořil dětský pěvecký sbor ze ZŠ v Dalovicích. Nechybělo ani bohaté občerstvení v podobě teplých nápojů a cukroví a již tradiční koblihy věnované Merhautovým pekařstvím z Benátek nad Jizerou. V kryté hale nechyběli samozřejmě ani zvířecí terapeuti: hiporehabilitační koně Rebeka, Bárný a naše nová posila terapeutického týmu miniponička Terinka, zvířecí zpestření dotvářeli také naše kozy Týnka a Viktorka a canisterapeutický pes Artuš, který buď běhal s dětmi z dalovického pěveckého sboru, nebo se mazlil s nově příchozími a také často mlsně hlídal cukroví na stolech.
Připravena byla i malá výstavka prací pacientů léčebny a prezentace našeho Hipocentra, která doplnila celé dopoledne o další zážitky. Všichni příchozí si odnesli malé dárky, které jako každý rok připravili zaměsnanci centrální terapie. Celému dopoledni dominovala příjemná vánoční atmosféra, která byla krásně posílena i mrazivým zimním počasím.
V úplném závěru bych ráda poděkovala týmu Hipocentra za přípravu a realizaci setkání, pěveckému sboru ZŠ Dalovice za věrnou účast a vždy krásný program, Merhautovu pekařství za sladké koblihy a zaměstnancům zahrady a centrální terapie za pomoc s přípravou setkání.

PhDr. Petra Černá RynešováKonference ...

Dne 6.11.2012 se konal III. ročník odborné konference Hiporehabilitace – psychoterapie pomocí koní pořádaný Psychiatrickou léčebnou Kosmonosy.
Mezi přednášejícími jsme letos přivítali Mgr. Stanislavu Tílešovou, Ph.D., z Polska, a ze Slovenska Mgr. Lenku Kňazovickou, Ph.D., které nám přednesly zajímavé poznatky z oblasti práce s dětskou klientelou v duchu principů montessory pedagogiky a velice zajímavou oblast pohybového dialogu s koněm.
Znovu přijela se svými velmi zajímavými poznatky z oblasti etologie koní paní Ing. Jitka Bartošová, Ph.D..
Krátký vstup také přinesly zástupkyně hiporehabilitačního centra Piureta z PL Havlíčkův Brod, které účastníkům přiblížily pár slovy proběhlý poutavý workshop s Gundulou Hauser, který PL Havlíčkův Brod pořádala v říjnu 2012. Dále velmi nosnou přednáškou přispěla Pavla Vitmajerová, která přinesla základní principy relaxace v psychoterapii pomocí koní. Konference se opět vydařila a příští rok se budeme snažit uskutečnit IV. ročník.

        PhDr. Petra Černá Rynešová – odborný garant Hipocentra PL Kosmonosy

  

Den otevřených dveří

Dne 5.9.2012 se konal v léčebně Kosmonosy již počtvrté od zahájení provozu Den otevřených dveří na Resocializačním a psychoterapeutickém oddělení K 20 a Detoxu K 20. Oddělení se poprvé otevřelo pro pacienty v r. 2008.

Letos celé akci přálo sluníčko, a tak opět dorazilo mnoho zájemců. Celá akce byla určena pro zájemce z řad odborníků, uživatelů psychiatrických služeb, jejich příbuzných a přátel.

Všichni příchozí měli možnost prohlédnout si celé oddělení. Prohlídka byla spojená s odborným výkladem personálu. S velkým zájmem se setkala doprovodná výstava obrazů pacientů. Samotní návštěvníci si mohli vyzkoušet svou zručnost na hrnčířském kruhu a při výrobě šperků z korálků. Někteří z návštěvníků si prohlédli hipocentrum. I zde mohli od odborníků získat informace o hiporehabilitaci duševně nemocných. Okolí pavilonu bylo provoněné vůni pečeného chleba a bylinkového másla. Malé občerstvení a drobný dárek z dílny pacientů byl příjemnou tečkou za Dnem otevřených dveří na oddělení K 20.

Návštěvníci tak odcházeli nejen s informacemi o oddělení, ale i s dobrou náladou z příjemně stráveného dne.

Za terapeutický tým prim.MUDr. V.KotkováJezdecké hry

Dne 20.6.2012 se uskutečnil již 9.ročník jezdeckých her pořádaný Hipocentrem v Psychiatrické léčebně v Kosmonosích. Celé sportovní odpoledne bylo v režii jezdeckých disciplín pacientů, kteří docházejí během roku do hiporehabilitačních hodin a jezdecké hry jsou vyvrcholením jejich jezdeckých dovedností. Celý program zahájily terapeutky Hipocentra PL Kosmonosy jezdeckým vystoupením čverylky, kdy předvedly v nádherných šatech, jezdecké vystoupení na hudbu se synchronizovanými drezurními cviky. Na programu byly 4 soutěžní disciplíny. Překážková dráha s jezdcem, terapeutem a vodičem, překážková dráha s koněm na ruce (vedeným u hlavy, či za koněm na dvou lonžích), dvoukolová soutěž v překážkové dráze dvojic, jeden jede, druhý vede, ve druhém kole se jezdec s vodičem vymění. Celé sportovní odpoledne završila překážková dráha jezdců, na koni samostatně jezdících. V poslední soutěžní disciplíně bylo početné startovní pole závodníků, na startu stanulo 16 jezdců.
Při slavnostním vyhlášením všech soutěží závodníky slavnostně dekorovala ředitelka léčebny Ing. Dana Kolářová,MBA. Jednotlivé sportovní soutěže byli prokládány různými vystoupeními. Děti týmu hipocentra Eliška Bergmanová (12let) a Eliška Černá (4 roky) předvedly krásné voltižní vystoupení na klisně Rebece. Dále byl pokřtěn maskot Hipocentra na Koníčka ušáčka, jméno vylosovala ředitelka PL Kosmonosy Ing. Dana Kolářová ze jmen která navrhli pacienti léčebny v anketě před zahájením jezdeckých her. Losovací klobouk s jednotlivými jmény přitáhly na krásném žebřináčku naše dvě kozy Týnka a Viktorka. Je pravda, že táhnout moc nechtěly, ale byly natolik komické, při svém antré, že jim to diváci odpustili.
Další zajímavé vystoupení nám předvedl soubor mažoretek z Kosmonos. Soubor s milým názvem Pomněnky, nám své vystoupení předvedl na jezdeckých hrách již podruhé. Celé odpoledne zakončila působivá ukázka těžkého tahu v podání našeho koně Ferdy postrojeného do tažného chomoutového postroje, Ferda se přetahoval s 15 lidmi z řad diváků.
V závěru odpoledne, když byly všechny soutěže dobojovány se mohly zájemci z řad pacientů, personálu, dětí i široké veřejnosti svézt na našich koních.
Musím říci, že se další ročník jezdeckých her opět povedl, závodníci i diváci vypadali velmi spokojeně a pořadatelé si oddechli, že vše dobře dopadlo. A už nyní se můžeme těšit na příští rok, kdy nás čeká 10. jubilejní ročník jezdeckých her v Hipocentru PL Kosmonosy.
Velké poděkování patří všem organizátorům a pomocníkům této akce, každý z nich se věnoval akci nad rámec svých pracovních povinností.


PhDr. Petra Černá Rynešová

16.6.2012 od 13 hodin se konalden otevřených dveří, který pořádalo

dislokované pracoviště Sadská,

u příležitosti 50-ti let svého otevření.

Program ke staženíDne 1. prosince 2011 v rámci IV. Kongresu medicínského práva,
za přítomnosti děkanů 1. lékařské fakulty UK a právnické fakulty UK,
převzala PL Kosmonosy na Staroměstské radnici v Praze z rukou soudců Nejvyššího soudu cenu s názvem „Právně edukované zdravotnické zařízení“.
Toto ocenění spolu s námi obdržela ještě Městská nemocnice Litoměřice (2. místo) a Nemocnice Litomyšl (3. místo).
Poděkování patří všem zaměstnancům léčebny, kteří průběžně zvyšují své právní vědomí. Bez jejich zájmu a podpory bychom tohoto úspěchu nemohli dosáhnout.Den otevřených dveří na oddělení K 20

Dne 8.9.2011 se konal v léčebně Kosmonosy již počtvrté Den otevřených dveří na Resocializačním a psychoterapeutickém oddělení K 20 a Detoxu K 20. I přes nepříznivé počasí dorazilo přes 150 zájemců. Celá akce byla určena pro zájemce z řad odborníků, uživatelů psychiatrických služeb, jejich příbuzných a přátel.

Všichni příchozí měli možnost prohlédnout si celé oddělení. Prohlídka byla spojená s odborným výkladem personálu. S velkým zájmem se setkala doprovodná výstava obrazů pacientů. Také samotní návštěvníci si mohli vyzkoušet svou zručnost při výrobě mýdel a navlékání hliněných korálků. Někteří z návštěvníků si prohlédli hipocentrum. I zde mohli od odborníků získat informace o hiporehabilitaci duševně nemocných. To vše působilo na srdečnou atmosféru celého dne.

Malé občerstvení a drobný dárek z dílny pacientů byl příjemnou tečkou za Dnem otevřených dveří na oddělení K 20.

Pro velký zájem se těšíme příští rok v léčebně znovu nashledanou.

za terapeutický tým prim. MUDr. Veronika Kotková

Slavnostní otevření ...

6.4.2011 bylo v zrekonstruovaných prostorách pavilonu A otevřeno Gerontopsychiatrické mužské oddělení A13.

Na slavnostní zahájení byli pozváni také sponzoři, kteří velmi významně přispěli při vzniku oddělení A13. Touto cestou ještě jednou děkujeme. Věříme, že pacienti budou na novém oddělení spokojeni.


Vánoční setkání v hipocentru ...

I letos pro své klienty a příznivce uspořádali pracovníci hipocentra vánoční setkání.Svým programem vytvořili velmi příjemnou předvánoční atmosféruKouzelný klíč a naše účast v něm

Opět jsme se zúčastnili literární soutěže pro pacienty a zaměstnance Kouzelný klíč. Naši zástupci získali první umístění v obou kategoriích. V kategorii pacienti se na prvním místě umístil Jiří Strnad(Jiří Navrátil).
V kategorii zaměstnanci se na prvním sdíleném místě umístila PhDr. Petra Kotková.Kvalita péče v Psychiatrické léčebně Kosmonosy

Ministerstvo zdravotnictví provedlo kompletní analýzu stavu kvality poskytované péče v českých zdravotnických zařízeních, přímo řízených ministerstvem zdravotnictví.
Zdrojem hodnocení je projekt "Kvalita očima pacientů." Psychiatrická léčebna Kosmonosy se v tomto šetření umístila na velmi hezkém 3.místě mezi hodnocenými léčebnami.
Ve výsledném hodnocení byla naše léčebna zařazena do kategorie "A+ (významně nadstandardní)".
Více informací: http://www.mzcr.cz/Pages/1289-ministerstvo-zdravotnictvi-zverejnuje-kompletni-vysledky- projektu-kvalita-ocima-pacientu-tentokrat-vcetne-psychiatrickych-leceben-a-rehabilitacnich-ustavu.htmlSoutěžní výstava pracovních dílen psychiatrických léčeben v Jeseníku 2010

Psychiatrická léčebna Kosmonosy se zúčastnila v lednu 2010 na 52. česko-slovenské psychofarmakologické konferenci v Jeseníku soutěžní výstavy pracovních dílen psychiatrických léčeben. Všechna vystavovaná díla, která vytvořili pacienti, byla velmi zajímavá a mohli se jim obdivovat účastníci kongresu. Obraz z psychiatrické léčebny Kosmonosy s názvem „Okno do mé duše“ zvítězil v kategorii výtvarné dílo. Od organizátora výstavy, firmy Elli Lilly, obdržela léčebna pro své pacienty 15 000,- Kč na vybavení arteterapeutické dílny.Slavnostní otevření ...

13.1.2010 bylo do zrekonstruovaných prostor pavilonu K přestěhováno oddělení K22(S11).


Na slavnostní zahájení byli pozváni také sponzoři, kteří velmi významně přispěli při vzniku oddělení K20. Touto cestou ještě jednou děkujeme. Věříme, že pacienti budou na novém oddělení spokojeni.Jak bylo na Mikuláše v léčebně v Kosmonosích ...

V psychiatrické léčebně Kosmonosy proběhlo 3.prosince 2009 Mikulášské dopoledne. Pacienti z oddělení K 20 připravili společně se svými hosty, dětmi ze základní školy Kosmonosy, pro ostatní hospitalizované spolupacienty z celé léčebny program složený z písniček a básniček.Krátce po zahájení programu přijel v koňmi taženém povoze Mikuláš se svými pomocníky – dvěma anděly a čerty. Mikuláš vyzval děti i dospělé, aby mu zazpívali a zahráli. Kulturní sál se pak proměnil v místnost plnou zpěvu, tance a hraní na harmoniku. Andělé rozdávali jako odměnu za pěkný výkon keramické kytičky, které zhotovili pacienti z oddělení K 20. Dětipřivolaly vánoční atmosféru vánočními koledami a rytmus country písní dětských hostů naladil příjemnou náladu u všech přítomných. Předvánoční veselé pásmo podpořilo u stovky duševně nemocných dobrou náladu a malý dárek z perníku na závěr udělal radost každému.


Děkujeme za finanční dar ...

2.11.2009 došlo k slavnostnímu předání šeku na 200 000,- Kč od Komerční banky - Nadace Jistota na nemocniční lůžka pro pacienty PL.


Požární cvičení

Dne 18.3.2009 proběhlo na dislokovaném pracovišti Sadská požární cvičení. Byl proveden nácvik evakuace pacientů našimi zaměstanci. Dostavila také se zásahová jednotky Sadská, Nymburk a Poděbrady, které dokončily toto prověřovací cvičení.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V SADSKÉ

       V sobotu 4.10.2008 proběhl již tradiční Den otevřených dveří v Sadské. I tentokrát nám počasí přálo, i když zpočátku jsme měli trochu obavy, že bude sněžit. Nakonec všechno dobře dopadlo, ráno jsme se probudili do krásného a dokonce i slunečného dne.
         Naši pacienti se na Den těšili, opět napekli spoustu dobrot , na tento víkend se houfně vzdávali propustek a naopak sezvali své příbuzné do léčebny. Návštěva „těch z venku" byla hojná, radost nám udělali pochopitelně všichni, ktěří k nám našli cestu, ale zvláště jsme se potěšili s bývalými pacienty.
         Velký úspěch slavila odborná přednáška MUDr. Janákové, tentokrát na téma Schizofrenie - diskuse po přednášce byla opravdu bohatá. Příjemné odpoledne s prodejními stánky s výrobky našich pacientů, tombolou, občerstvením( mimo jiné úžasné klobásy na grilu...) zakončilo vystoupení pražské hudební skupiny Yetto Jed No, která slavila velký úspěch.
         Podle pozitivních ohlasů ze stran našich pacientů i návštěvníků mohu směle soudit, že se nám Den otevřených dveří vydařil.
         Závěrem bych chtěla poděkovat celému realizačnímu týmu v čele s p. Pohlovou, p. Beranovou , p. Novákovou a mnoha dalším, kteří se na přípravě Dne podíleli.

MUDr. Hofschnaidrová, odd. Sadská


Výroční setkání

Výroční dvousté setkání klubu abstinujících pacientů oddělení léčby závislostí S7 proběhlo o víkendu 27. až 28. září v penzionu Podvrší u Osečné. Kluby jsou užitečnou součástí v nabídce doléčovacích programů oddělení již od roku 1991. Tentokrát do Osečné přijelo 35 pacientů, mnozí společně s rodinnými příslušníky, setkali se se současnými i bývalými terapeuty oddělení i poraden.
Psychiatrická nemocnice Kosmonosy, Lípy 15, 293 06 Kosmonosy, 326 715 711, e-mail:sekretariat(zavináč)pnkosmonosy.cz Nahoru